WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes - en to da_DK translation catalogue (256 entries)

en: Settings updated.
da_DK: Indstillinger opdateret

en: All fields are mandatory
da_DK: alle felter skal udfyldes

en: Unable to update Settings.
da_DK: Kan ikke opdatere indstillinger.

en: You have to select order(s) first!
da_DK: Du skal først vælge rækkefølge (r)!

en: One or more order do not have invoice generated. Generate manually?
da_DK: En eller flere ordrer har ikke genereret faktura. Generer manuelt?

en: Invoice
da_DK: Faktura

[ctx: placeholder]
en: Enter
da_DK: Gå ind

en: Print Actions
da_DK: Udskrivningshandlinger

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Invoice/Pack List
da_DK: Faktura / Pakliste

en: You are not allowed to view this page.
da_DK: Du har ikke lov til at se denne side.

en: Access denied !!!.
da_DK: Adgang nægtet !!!.

en: Error
da_DK: Fejl

en: Settings Updated.
da_DK: Indstillinger opdateret.

en: Add Existing Order Meta Field
da_DK: Tilføj eksisterende bestil Meta-felt

en: Add Product Meta
da_DK: Tilføj produkt Meta

en: Box name
da_DK: Box navn

en: incl. tax
da_DK: inkl. skat

en: Refund
da_DK: Tilbagebetale

en: n/a
da_DK: n / a

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Success
da_DK: Succes

en: You can't undo this action. Are you sure?
da_DK: Du kan ikke fortryde denne handling. Er du sikker?

en: Click here to add Company logo
da_DK: Klik her for at tilføje firmaets logo

en: Click here to add Company name
da_DK: Klik her for at tilføje firmaets navn

en: Click here to add From address
da_DK: Klik her for at tilføje Fra adresse

en: Click here to add Signature
da_DK: Klik her for at tilføje Signatur

en: Please save all data before leaving this page. All unsaved data will lost. Are you sure?
da_DK: Gem alle data inden du forlader denne side. Alle ikke-gemte data vil gå tabt. Er du sikker?

en: Customize template
da_DK: Tilpas skabelon

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Error.
da_DK: Fejl.

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: No template found.
da_DK: Ingen skabelon fundet.

en: Unable to save theme.
da_DK: Kan ikke gemme tema.

en: Template created.
da_DK: Skabelon oprettet.

en: Template updated.
da_DK: Skabelon opdateret.

en: Unable to switch view.
da_DK: Kan ikke skifte visning.

en: Unable to load template.
da_DK: Kan ikke indlæse skabelonen.

en: Lighter
da_DK: lighter

en: Bold
da_DK: Dristig

en: Display
da_DK: Skærm

en: Company Logo
da_DK: Firma Logo

en: Company Name
da_DK: firmanavn

en: Logo Width
da_DK: Logo bredde

en: Logo Height
da_DK: Logo Højde

en: Company name font size
da_DK: Firmanavn skriftstørrelse

en: Extra Details
da_DK: Ekstra detaljer

en: Extra detail font size
da_DK: Ekstra detaljer skriftstørrelse

en: Header Color
da_DK: Hovedfarge

en: Text
da_DK: Tekst

en: Font size
da_DK: Skriftstørrelse

en: Style
da_DK: Stil

en: Text color
da_DK: Tekstfarve

en: Title
da_DK: Titel

en: Text align
da_DK: Tekstjustering

en: Table head background
da_DK: Bordhoved baggrund

en: Table head text color
da_DK: Bordhovedtekstfarve

en: Table body text color
da_DK: Bordteksttekstfarve

en: Image label
da_DK: Billedetiket

en: Image text align
da_DK: Billedtekstjustering

en: SKU text align
da_DK: SKU-tekstjustering

en: Product label
da_DK: Produktetiket

en: Product text align
da_DK: Produkttekstjustering

en: Qty label
da_DK: Antal etiketter

en: Qty text align
da_DK: Antal tekstjusteringer

en: Price label
da_DK: Prisetiket

en: Price text align
da_DK: Pris tekstjustering

en: Total weight label
da_DK: Samlet vægtmærke

en: Total weight text align
da_DK: Samlet vægt tekstjustering

en: Total label
da_DK: Total etiket

en: Total text align
da_DK: Samlet tekstjustering

en: Signature type
da_DK: Signatur type

en: Manual Signature
da_DK: Manuel signatur

en: Image Signature
da_DK: Billed signatur

en: Align
da_DK: Juster

en: Label
da_DK: Etiket

en: Shipping
da_DK: Forsendelse

en: Cart Discount
da_DK: Kurvrabat

en: Order Discount
da_DK: Bestil rabat

en: Total Tax
da_DK: Samlet skat

en: Fee
da_DK: Betaling

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmetode

en: Total
da_DK: i alt

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Type template name to search
da_DK: Indtast skabelonnavn for at søge

en: Enter a name for your theme
da_DK: Indtast et navn til dit tema

en: Please enter name
da_DK: Indtast venligst navn

en: Cancel
da_DK: Afbestille

en: Save
da_DK: Gemme

en: Choose a template base.
da_DK: Vælg en skabelonbase.

en: If you are switching to a new theme, all unsaved changes will be lost.
da_DK: Hvis du skifter til et nyt tema, vil alle ikke-gemte ændringer gå tabt.

en: Use
da_DK: Brug

en: Create new template
da_DK: Opret ny skabelon

en: Delete
da_DK: Slet

en: Create new
da_DK: Lav ny

en: My Templates
da_DK: Mine skabeloner

en: Visual
da_DK: Visuel

en: Code
da_DK: Kode

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels
da_DK: WooCommerce PDF-fakturaer, pakningsbreve, leveringsanvisninger og forsendelsesetiketter

en: General
da_DK: Generel

en: Advanced
da_DK: Fremskreden

en: Licence
da_DK: Licens

en: Help Guide
da_DK: Hjælpeguide

en: Additional Fields on Checkout Page
da_DK: Yderligere felter på Checkout Page

en: Add Custom Field
da_DK: Tilføj brugerdefineret felt

en: Select the additional information you want to have in the Checkout page.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil have på Checkout-siden.

en: Preview Before Printing
da_DK: Preview Før udskrivning

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Disabled
da_DK: handicappet

en: RTL support
da_DK: RTL-støtte

en: Yes
da_DK: Ja

en: No
da_DK: ingen

en: RTL support in documents generated by browser
da_DK: RTL support i dokumenter genereret af browser

en: Tracking Number Meta
da_DK: Sporingsnummer Meta

en: Enter the tracking number meta to add tracking number information
da_DK: Indtast sporingsnummermeta for at tilføje sporingsnummeroplysninger

en: Display State Name
da_DK: Vis statens navn

en: Enable to display state name instead of state code in billing and shipping address
da_DK: Aktivér for at vise statens navn i stedet for statskoden i fakturerings- og forsendelsesadresse

en: Packaging Type
da_DK: Emballagetype

en: Box Packing
da_DK: box pakning

en: Single Package Per Order
da_DK: Enkeltpakke pr. Ordre

en: Box Sizes
da_DK: Boksstørrelser

en: Name
da_DK: Navn

en: Length
da_DK: Længde

en: Width
da_DK: Bredde

en: Height
da_DK: Højde

en: Box Weight
da_DK: Boksvægt

en: Max Weight
da_DK: Maks. Vægt

en: Add Box
da_DK: Tilføj boks

en: Remove selected box(es)
da_DK: Fjern markeret boks (er)

en: Items will be packed into these boxes depending based on item dimensions and volume. Dimensions will be passed to FedEx and used for packing. Items not fitting into boxes will be packed individually.
da_DK: Elementer vil blive pakket ind i disse felter afhængigt af varedimensioner og volumen. Dimensioner sendes til FedEx og bruges til pakning. Varer, der ikke passer i kasser, pakkes individuelt.

en: Company Info
da_DK: Virksomhedsinfo

en: Shipping From Address
da_DK: Afsendelse fra adresse

en: Invoice Number
da_DK: Faktura nummer

en: Other
da_DK: Andet

en: Custom Logo
da_DK: Brugerdefineret logo

en: Return Policy, Conditions
da_DK: Returpolitik, Betingelser

en: Sender Name
da_DK: Afsender navn

en: Sender Address Line1
da_DK: Afsender Adresselinje1

en: Sender Address Line2
da_DK: Afsenderadresse Line2

en: Sender City
da_DK: Afsender By

en: Sender Country/State
da_DK: Afsender Land / Stat

en: Choose a country&hellip;
da_DK: Vælg et land & hellip;

en: Sender Postal Code
da_DK: Afsender Postnr

en: Use Order Number as Invoice Number
da_DK: Brug ordrenummer som faktura nummer

en: Invoice Start Number
da_DK: Faktura Startnummer

en: Reset Invoice no
da_DK: Nulstil faktura nr

en: Invoice number format
da_DK: Faktura nummerformat

en: Invoice Number Prefix
da_DK: Faktura nummer præfiks

en: Invoice Number Postfix
da_DK: Faktura nummer Postfix

en: Invoice Padding Number
da_DK: Faktura Padding Number

en: Custom Footer
da_DK: Brugerdefineret footer

en: Set custom footer for all shipping documents.
da_DK: Indstil brugerdefineret footer for alle forsendelsesdokumenter.

en: Tax Type
da_DK: Skat Type

en: Update Settings
da_DK: Opdater indstillinger

en: The license key for %s has expired. You can reactivate or purchase a license key from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Licensnøglen for% s er udløbet. Du kan genaktivere eller købe en licensnøgle fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s is on-hold. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Abonnementet for% s er på vent. Du kan genaktivere abonnementet fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been cancelled. You can renew the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>. A new license key will be emailed to you after your order has been completed.
da_DK: Abonnementet for% s er blevet annulleret. Du kan forny abonnementet fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>. En ny licensnøgle vil blive sendt til dig, når din ordre er gennemført.

en: The subscription for %s has expired. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Abonnementet for% s er udløbet. Du kan genaktivere abonnementet fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been suspended. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Abonnementet for% s er blevet suspenderet. Du kan genaktivere abonnementet fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s is still pending. You can check on the status of the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Abonnementet for% s afventer stadig. Du kan kontrollere status for abonnementet fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been placed in the trash and will be deleted soon. You can purchase a new subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Abonnementet for% s er blevet anbragt i skraldespanden og vil blive slettet snart. Du kan købe et nyt abonnement fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: A subscription for %s could not be found. You can purchase a subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Et abonnement på% s kunne ikke findes. Du kan købe et abonnement fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: A license key for %s could not be found. Maybe you forgot to enter a license key when setting up %s, or the key was deactivated in your account. You can reactivate license key at your plugin <a href="%s" target="_blank">settings page</a>.
da_DK: En licensnøgle til %s kunne ikke findes. Måske har du glemt at indtaste en licensnøgle, når du konfigurerer %s, eller nøglen blev deaktiveret i din konto. Du kan genaktivere licensnøglen på din plugin- <a href="%s" target="_blank">indstillingsside</a> .

en: Download permission for %s has been revoked possibly due to a license key or subscription expiring. You can reactivate or purchase a license key from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Download tilladelse til% s er blevet tilbagekaldt muligvis på grund af en licensnøgle eller abonnement udløber. Du kan genaktivere eller købe en licensnøgle fra din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: %s has not been activated. Go to the plugin <a href="%s" target="_blank">settings page</a> and enter the license key and license email to activate %s.
da_DK: %s er ikke blevet aktiveret. Gå til plugin- <a href="%s" target="_blank">indstillingssiden</a> og indtast licenøglen og licens e-mail for at aktivere %s.

en: You changed the subscription for %s, so you will need to enter your new API License Key in the settings page. The License Key should have arrived in your email inbox, if not you can get it by logging into your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Du har ændret abonnementet for% s, så du skal indtaste din nye API-licensnøgle på indstillingssiden. Licensnøglen skal være ankommet i din e-mail-indbakke, hvis du ikke kan få det ved at logge ind på din konto <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: Oops! You tried installing the premium version without deactivating and deleting the basic version. Kindly deactivate and delete Print Invoices, Packing List & Labels for WooCommerce (BASIC) and then try again
da_DK: Ups! Du forsøgte at installere premium versionen uden at deaktivere og slette den grundlæggende version. Deaktiver og slet venligst udskriftsfakturaer, pakningsliste og etiketter til WooCommerce (BASIC), og prøv igen

en: Oops! You tried installing the premium version without deactivating and deleting the basic version. Kindly deactivate and delete WooCommerce Shipping Labels (BASIC) and then try again
da_DK: Ups! Du forsøgte at installere premium versionen uden at deaktivere og slette den grundlæggende version. Deaktiver og slet venligst WooCommerce Shipping Labels (BASIC) og prøv igen

en: Rows
da_DK: rækker

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Margin top
da_DK: Margen top

en: Margin right
da_DK: Margen højre

en: Margin bottom
da_DK: Margin bund

en: Margin left
da_DK: Margen tilbage

en: Column spacing
da_DK: Kolonneafstand

en: Rows spacing
da_DK: Rækker afstand

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Properties
da_DK: Ejendomme

en: Address Label
da_DK: Adresselabel

en: Print Address Label
da_DK: Udskriv adresselabel

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da_DK: Du har ikke tilstrækkelige tilladelser til at få adgang til denne side.

en: Order Date
da_DK: Bestillingsdato

en: Dispatch Date
da_DK: Afsendelsesdato

en: From Address
da_DK: Fra Adresse

en: Billing Address
da_DK: Betalingsadresse

en: Shipping Address
da_DK: Afsendelsesadresse

en: Return Address
da_DK: Retur adresse

en: Tel Field
da_DK: Telfelt

en: Shipping Method
da_DK: Fragtmetode

en: Tracking Number
da_DK: Tracking nummer

en: Product Table
da_DK: Produkttabel

en: Coupon info
da_DK: Kupon info

en: Footer
da_DK: Sidefod

en: Return Policy
da_DK: Returpolitik

en: Additional Fields on Invoice
da_DK: Yderligere felter på faktura

en: Select the additional information you want to display on the Dispatch Label.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil vise på Dispatch Label.

en: Product Meta Fields
da_DK: Produkt Meta Fields

en: Select the additional information you want to display in the Dispatch Label Product Table.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil have vist i Dispatch Label Product Table.

en: Bar Code
da_DK: Stregkode

en: Order Number
da_DK: Ordrenummer

en: Invoice Date
da_DK: Fakturadato

en: VAT Field
da_DK: Momsfelt

en: SSN Field
da_DK: SSN-felt

en: Signature
da_DK: Underskrift

en: Print Invoices
da_DK: Udskriv fakturaer

en: Download Invoices
da_DK: Download fakturaer

en: Print Invoice
da_DK: Udskriv faktura

en: Download Invoice
da_DK: Download faktura

en: <strong>Invoice Number: </strong>
da_DK: <strong>Faktura nummer:</strong>

en: Select the additional information you want to display on the Invoice.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil vise på fakturaen.

en: Select the additional information you want to display in the Invoice Product Table.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil vise i faktura produkttabellen.

en: Enter the footer text to be printed on the invoice
da_DK: Indtast den fodtekst, der skal udskrives på fakturaen

en: Attach PDF in email
da_DK: Vedhæft PDF i email

en: PDF version of currently active invoice template will be attached with the order email
da_DK: PDF-version af aktuelt aktiv faktura skabelon vil blive vedhæftet med ordre-emailen

en: Order Status to Generate Invoice
da_DK: Ordrestatus til generering af faktura

en: Order statuses for which an invoice should be generated.
da_DK: Ordrestatuser, for hvilke en faktura skal genereres.

en: Show Print Invoice option to customers
da_DK: Vis printfaktura mulighed for kunder

en: Add print invoice button to the order email
da_DK: Tilføj print faktura knap til ordre email

en: Enable Variation Data
da_DK: Aktivér variationsdata

en: Enable to add variation information
da_DK: Aktivér at tilføje variationsoplysninger

en: Send invoice email
da_DK: Send faktura email

en: Order statuses for which an invoice should be mailed.
da_DK: Ordrestatuser, for hvilke en faktura skal sendes.

en: Upload Signature
da_DK: Upload signatur

en: Leave blank to not use a custom logo for invoice.
da_DK: Lad være tomt for ikke at bruge et brugerdefineret logo til faktura.

en: Packing list
da_DK: Pakke liste

en: Packing List
da_DK: Pakke liste

en: Print Packing list
da_DK: Udskriv pakke liste

en: Print Packing List
da_DK: Udskriv pakke liste

en: Unable to print Packing list. Please check the items in the order.
da_DK: Kan ikke udskrive pakke liste. Kontroller venligst varerne i ordren.

en: Group by category
da_DK: Gruppe efter kategori

en: Additional Fields
da_DK: Yderligere felter

en: Select the additional information you want to display on the Packing Slip.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil vise på Packing Slip.

en: Select the additional information you want to display on the Packing Slip Product Table.
da_DK: Vælg de yderligere oplysninger, du vil have vist på pakken.

en: Show print packing slip option in email
da_DK: Vis udskriftspakke slip indstilling i email

en: Order statuses for which print packing slip option should appear in email.
da_DK: Ordrestatuser, for hvilke indstillinger for udskriftspakke skal vises i e-mail.

en: Enter the footer text to be printed in the packing slip
da_DK: Indtast footerteksten, der skal udskrives i pakken

en: Order number label
da_DK: Ordrenummeretiket

en: Weight label
da_DK: Vægtmærke

en: Ship date label
da_DK: Skibsdagsmærke

en: Title font size
da_DK: Titel skriftstørrelse

en: Address font size
da_DK: Adresse skriftstørrelse

en: To Address
da_DK: At adresse

en: Shipping Details
da_DK: Forsendelsesdetaljer

en: Shipping Label
da_DK: Fragtmærke

en: Print Shipping Label
da_DK: Udskriv forsendelsesetiket

en: Please add shipping from address in the plugin's general settings.
da_DK: Tilføj venligst fragt fra adresse i pluginets generelle indstillinger.

en: Enable multiple labels in one page
da_DK: Aktivér flere etiketter på en side

en: No of labels in one row
da_DK: Ingen etiketter i en række

en: Shipping Label Size
da_DK: Forsendelsesmærke størrelse

en: Custom Shipping Label Size
da_DK: Tilpasset forsendelsesetiketstørrelse

en: Enter the custom width and height values(in that order), in inches.
da_DK: Indtast brugerdefinerede bredde- og højdeværdier (i den rækkefølge), i tommer.

en: Enter the additional fields to be displayed in the shipping label.
da_DK: Indtast de yderligere felter, der skal vises i forsendelsesetiketten.

en: Order statuses for which print shipping label option should appear in email.
da_DK: Ordrestatuser, for hvilken udskriftsskiltet skal vises i e-mail.

note: Description of the plugin/theme
en: This is a short description of what the plugin does. It's displayed in the WordPress admin area.
da_DK: Dette er en kort beskrivelse af, hvad plugin'et gør. Den vises i WordPress admin-området.
