WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes - en to nl_NL translation catalogue (259 entries)

en: Settings updated.
nl_NL: Instellingen bijgewerkt.

en: All fields are mandatory
nl_NL: Alle velden zijn verplicht

en: Unable to update Settings.
nl_NL: Kan instellingen niet bijwerken.

en: You have to select order(s) first!
nl_NL: U moet eerst de volgorde (s) selecteren!

en: One or more order do not have invoice generated. Generate manually?
nl_NL: Voor een of meer bestellingen wordt geen factuur gegenereerd. Genereer handmatig?

en: Invoice
nl_NL: Factuur

[ctx: placeholder]
en: Enter
nl_NL: invoeren

en: Print Actions
nl_NL: Print Acties

en: Settings
nl_NL: instellingen

en: Documentation
nl_NL: Documentatie

en: Support
nl_NL: Ondersteuning

en: General Settings
nl_NL: Algemene instellingen

en: Invoice/Pack List
nl_NL: Factuur / paklijst

en: You are not allowed to view this page.
nl_NL: Het is niet toegestaan deze pagina te bekijken.

en: Access denied !!!.
nl_NL: Toegang geweigerd !!!.

en: Error
nl_NL: Fout

en: Settings Updated.
nl_NL: Instellingen bijgewerkt.

en: Upload
nl_NL: Uploaden

en: Add Existing Order Meta Field
nl_NL: Bestaande order-metaveld toevoegen

en: Add Product Meta
nl_NL: Product meta toevoegen

en: Box name
nl_NL: Boxnaam

en: incl. tax
nl_NL: incl. belasting

en: Refund
nl_NL: Terugbetaling

en: n/a
nl_NL: n / a

en: Customize
nl_NL: Aanpassen

en: Success
nl_NL: Succes

en: You can't undo this action. Are you sure?
nl_NL: Je kunt deze actie niet ongedaan maken. Weet je het zeker?

en: Click here to add Company logo
nl_NL: Klik hier om een bedrijfslogo toe te voegen

en: Click here to add Company name
nl_NL: Klik hier om de bedrijfsnaam toe te voegen

en: Click here to add From address
nl_NL: Klik hier om het Van-adres toe te voegen

en: Click here to add Signature
nl_NL: Klik hier om een handtekening toe te voegen

en: Please save all data before leaving this page. All unsaved data will lost. Are you sure?
nl_NL: Bewaar alle gegevens voordat u deze pagina verlaat. Alle niet-opgeslagen gegevens gaan verloren. Weet je het zeker?

en: Customize template
nl_NL: Pas sjabloon aan

en: Active
nl_NL: Actief

en: Error.
nl_NL: Fout.

en: Activate
nl_NL: activeren

en: No template found.
nl_NL: Geen sjabloon gevonden.

en: Unable to save theme.
nl_NL: Kan thema niet opslaan.

en: Template created.
nl_NL: Sjabloon gemaakt.

en: Template updated.
nl_NL: Sjabloon bijgewerkt.

en: Unable to switch view.
nl_NL: Kan de weergave niet wijzigen.

en: Unable to load template.
nl_NL: Kan sjabloon niet laden.

en: Lighter
nl_NL: Aansteker

en: Normal
nl_NL: normaal

en: Bold
nl_NL: Stoutmoedig

en: Display
nl_NL: tonen

en: Company Logo
nl_NL: Bedrijfslogo

en: Company Name
nl_NL: Bedrijfsnaam

en: Logo Width
nl_NL: Logo Breedte

en: Logo Height
nl_NL: Logo Hoogte

en: Company name font size
nl_NL: Bedrijfsnaam lettergrootte

en: Extra Details
nl_NL: Extra details

en: Extra detail font size
nl_NL: Extra detail lettergrootte

en: Header Color
nl_NL: Kop kleur

en: Text
nl_NL: Tekst

en: Font size
nl_NL: Lettertypegrootte

en: Style
nl_NL: Stijl

en: Text color
nl_NL: Tekst kleur

en: Format
nl_NL: Formaat

en: Title
nl_NL: Titel

en: Text align
nl_NL: Tekst uitlijnen

en: Table head background
nl_NL: Tafel hoofd achtergrond

en: Table head text color
nl_NL: Tekstkleur hoofdtekst

en: Table body text color
nl_NL: Tabel bodytekstkleur

en: Image label
nl_NL: Afbeelding label

en: Image text align
nl_NL: Afbeeldingstekst aligneren

en: SKU label
nl_NL: SKU-label

en: SKU text align
nl_NL: SKU-tekst uitlijnen

en: Product label
nl_NL: Etiket

en: Product text align
nl_NL: Producttekst uitgelijnd

en: Qty text align
nl_NL: Qty tekst align

en: Price label
nl_NL: Prijskaartje

en: Price text align
nl_NL: Prijstekst align

en: Total weight text align
nl_NL: Totale gewicht tekst uitlijnen

en: Total label
nl_NL: Totaal label

en: Total text align
nl_NL: Totale tekstuitlijning

en: Signature type
nl_NL: Handtekeningstype

en: Manual Signature
nl_NL: Handtekening

en: Image Signature
nl_NL: Afbeelding signatuur

en: Align
nl_NL: richten

en: Sub Total
nl_NL: Subtotaal

en: Shipping
nl_NL: Verzenden

en: Cart Discount
nl_NL: Winkelwagen korting

en: Order Discount
nl_NL: Bestel Korting

en: Total Tax
nl_NL: Totale belasting

en: Fee
nl_NL: honorarium

en: Payment Method
nl_NL: Betalingsmiddel

en: Total
nl_NL: Totaal

en: Templates
nl_NL: templates

en: Type template name to search
nl_NL: Typ sjabloonnaam om te zoeken

en: Enter a name for your theme
nl_NL: Voer een naam in voor uw thema

en: Please enter name
nl_NL: Voer alstublieft naam in

en: Cancel
nl_NL: annuleren

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Choose a template base.
nl_NL: Kies een sjabloonbasis.

en: If you are switching to a new theme, all unsaved changes will be lost.
nl_NL: Als u overschakelt naar een nieuw thema, gaan alle niet-opgeslagen wijzigingen verloren.

en: Use
nl_NL: Gebruik

en: Create new template
nl_NL: Maak een nieuwe sjabloon

en: Delete
nl_NL: Verwijder

en: Create new
nl_NL: Maak nieuw

en: My Templates
nl_NL: Mijn sjablonen

en: Visual
nl_NL: zichtbaar

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels
nl_NL: WooCommerce PDF-facturen, pakbonnen, leveringsnota's en verzendetiketten

en: General
nl_NL: Algemeen

en: Advanced
nl_NL: gevorderd

en: Licence
nl_NL: Licentie

en: Help Guide
nl_NL: Help-gids

en: Additional Fields on Checkout Page
nl_NL: Aanvullende velden op de afrekenpagina

en: Add Custom Field
nl_NL: Voeg aangepast veld toe

en: Select the additional information you want to have in the Checkout page.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u wilt hebben op de Checkout-pagina.

en: Preview Before Printing
nl_NL: Voorbeeld voor afdrukken

en: Enabled
nl_NL: Ingeschakeld

en: Disabled
nl_NL: invalide

en: RTL support
nl_NL: RTL-ondersteuning

en: Yes
nl_NL: Ja

en: No
nl_NL: Nee

en: RTL support in documents generated by browser
nl_NL: RTL-ondersteuning in documenten die door de browser worden gegenereerd

en: Tracking Number Meta
nl_NL: Volgnummer Meta

en: Enter the tracking number meta to add tracking number information
nl_NL: Voer de meta van het volgnummer in om trackinginformatie toe te voegen

en: Display State Name
nl_NL: Geef de staat weer

en: Enable to display state name instead of state code in billing and shipping address
nl_NL: Inschakelen om de naam van de staat weer te geven in plaats van de staatscode in het factuur- en verzendadres

en: Packaging Type
nl_NL: Type verpakking

en: Pack Items Individually
nl_NL: Items afzonderlijk verpakken

en: Box Packing
nl_NL: Doosverpakking

en: Single Package Per Order
nl_NL: Eén pakket per bestelling

en: Box Sizes
nl_NL: Boxmaten

en: Name
nl_NL: Naam

en: Length
nl_NL: Lengte

en: Width
nl_NL: Breedte

en: Height
nl_NL: Hoogte

en: Box Weight
nl_NL: Doosgewicht

en: Max Weight
nl_NL: Maximum gewicht

en: Add Box
nl_NL: Voeg vak toe

en: Remove selected box(es)
nl_NL: Verwijder geselecteerde vak (ken)

en: Items will be packed into these boxes depending based on item dimensions and volume. Dimensions will be passed to FedEx and used for packing. Items not fitting into boxes will be packed individually.
nl_NL: Items worden in deze vakken verpakt, afhankelijk van de afmetingen en het volume van het item. Dimensies worden doorgegeven aan FedEx en gebruikt voor verpakking. Artikelen die niet in dozen passen, worden afzonderlijk verpakt.

en: Company Info
nl_NL: Bedrijfsinfo

en: Shipping From Address
nl_NL: Verzending vanaf adres

en: Invoice Number
nl_NL: Factuurnummer

en: Other
nl_NL: anders

en: Custom Logo
nl_NL: Aangepast logo

en: Return Policy, Conditions
nl_NL: Retourbeleid, voorwaarden

en: Sender Name
nl_NL: Naam afzender

en: Sender Address Line1
nl_NL: Afzender adresregel 1

en: Sender Address Line2
nl_NL: Afzender adresregel2

en: Sender Country/State
nl_NL: Land van afzender / staat

en: Choose a country&hellip;
nl_NL: Kies een land & hellip;

en: Sender Postal Code
nl_NL: Afzender Postcode

en: Use Order Number as Invoice Number
nl_NL: Gebruik bestelnummer als factuurnummer

en: Invoice Start Number
nl_NL: Factuur startnummer

en: Reset Invoice no
nl_NL: Reset factuurnr

en: Invoice number format
nl_NL: Formaat factuurnummer

en: Invoice Number Prefix
nl_NL: Voorvoegsel factuurnummer

en: Invoice Number Postfix
nl_NL: Factuurnummer Postfix

en: Invoice Padding Number
nl_NL: Factuur opvulnummer

en: Custom Footer
nl_NL: Aangepaste voettekst

en: Set custom footer for all shipping documents.
nl_NL: Stel een aangepast voettekst in voor alle verzenddocumenten.

en: Tax Type
nl_NL: Belastingstype

en: Update Settings
nl_NL: Update-instellingen

en: The license key for %s has expired. You can reactivate or purchase a license key from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: De licentiesleutel voor% s is verlopen. U kunt een licentiecode opnieuw activeren of kopen via uw <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s is on-hold. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Het abonnement voor% s staat in de wacht. U kunt het abonnement opnieuw activeren vanuit uw account <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been cancelled. You can renew the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>. A new license key will be emailed to you after your order has been completed.
nl_NL: Het abonnement voor% s staat in de wacht. U kunt het zich abonneren op uw account <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has expired. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Het abonnement voor% s is verlopen. U kunt het abonnement opnieuw activeren vanuit uw account <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been suspended. You can reactivate the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Het abonnement voor% s is opgeschort. U kunt het abonnement opnieuw activeren vanuit uw account <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s is still pending. You can check on the status of the subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Het abonnement voor% s is nog in behandeling. U kunt de status van het abonnement controleren via uw <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: The subscription for %s has been placed in the trash and will be deleted soon. You can purchase a new subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Het abonnement voor% s is in de prullenbak geplaatst en zal binnenkort worden verwijderd. U kunt een nieuw abonnement kopen via uw <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: A subscription for %s could not be found. You can purchase a subscription from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: Een abonnement voor% s kon niet worden gevonden. U kunt een abonnement kopen via uw <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: A license key for %s could not be found. Maybe you forgot to enter a license key when setting up %s, or the key was deactivated in your account. You can reactivate license key at your plugin <a href="%s" target="_blank">settings page</a>.
nl_NL: Een licentiesleutel voor% s kon niet worden gevonden. Misschien bent u vergeten een licentiecode in te voeren bij het instellen van% s, of is de sleutel in uw account gedeactiveerd. U kunt de licentiecode opnieuw activeren op uw <a href=“%s” target=“_blank”> instellingenpagina </a>.

en: Download permission for %s has been revoked possibly due to a license key or subscription expiring. You can reactivate or purchase a license key from your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: De downloadmachtiging voor% s is ingetrokken, mogelijk vanwege een licentiesleutel of een verlopen abonnement. U kunt een licentiecode opnieuw activeren of kopen via uw <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: %s has not been activated. Go to the plugin <a href="%s" target="_blank">settings page</a> and enter the license key and license email to activate %s.
nl_NL: % s is niet geactiveerd. Ga naar de <a href=“%s” target=“_blank”> instellingenpagina </a> en voer de licentiesleutel en licentie-e-mail in om% s te activeren.

en: You changed the subscription for %s, so you will need to enter your new API License Key in the settings page. The License Key should have arrived in your email inbox, if not you can get it by logging into your account <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
nl_NL: U hebt het abonnement voor% s gewijzigd, dus u moet uw nieuwe API-licentiesleutel invoeren op de pagina met instellingen. De licentiecode moet in uw e-mailinbox zijn aangekomen, anders kunt u deze verkrijgen door u aan te melden bij uw account <a href=“%s” target=“_blank”> dashboard </a>.

en: Oops! You tried installing the premium version without deactivating and deleting the basic version. Kindly deactivate and delete Print Invoices, Packing List & Labels for WooCommerce (BASIC) and then try again
nl_NL: Oops! U hebt geprobeerd de premium-versie te installeren zonder de basisversie te deactiveren en te verwijderen. Deactiveer en wis printfacturen, paklijst en labels voor WooCommerce (BASIC) en probeer het opnieuw

en: Oops! You tried installing the premium version without deactivating and deleting the basic version. Kindly deactivate and delete WooCommerce Shipping Labels (BASIC) and then try again
nl_NL: Oops! U hebt geprobeerd de premium-versie te installeren zonder de basisversie te deactiveren en te verwijderen. Deactiveer en verwijder WooCommerce Verzendetiketten (BASIC) en probeer het opnieuw

en: Rows
nl_NL: rijen

en: Columns
nl_NL: columns

en: Margin right
nl_NL: Marge rechts

en: Margin bottom
nl_NL: Rand van de marge

en: Margin left
nl_NL: Marge over

en: Column spacing
nl_NL: Kolomafstand

en: Rows spacing
nl_NL: Rijen afstand

en: Description
nl_NL: Omschrijving

en: Properties
nl_NL: eigenschappen

en: Address Label
nl_NL: Adres label

en: Print Address Label
nl_NL: Adreslabel afdrukken

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nl_NL: U hebt onvoldoende machtigingen om deze pagina te openen.

en: Order Date
nl_NL: Besteldatum

en: Dispatch Date
nl_NL: Verzendingsdatum

en: From Address
nl_NL: Van adres

en: Billing Address
nl_NL: Facturatie adres

en: Shipping Address
nl_NL: Verzendingsadres

en: Return Address
nl_NL: Retouradres

en: Email Field
nl_NL: E-mailveld

en: Tel Field
nl_NL: Tel veld

en: Shipping Method
nl_NL: Verzendmethode

en: Tracking Number
nl_NL: Volg nummer

en: Product Table
nl_NL: Producttabel

en: Coupon info
nl_NL: Kortingsinfo

en: Footer
nl_NL: footer

en: Return Policy
nl_NL: TERUGSTUURBELEID

en: Dispatch Label
nl_NL: Verzendlabel

en: Print Dispatch Label
nl_NL: Print verzendlabel

en: Additional Fields on Invoice
nl_NL: Extra velden op factuur

en: Select the additional information you want to display on the Dispatch Label.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u op het verzendlabel wilt weergeven.

en: Select the additional information you want to display in the Dispatch Label Product Table.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u wilt weergeven in de Producttabel verzendlabel.

en: Bar Code
nl_NL: Streepjescode

en: Order Number
nl_NL: Bestellingsnummer

en: Invoice Date
nl_NL: Factuur datum

en: VAT Field
nl_NL: BTW veld

en: SSN Field
nl_NL: SSN-veld

en: Signature
nl_NL: Handtekening

en: Print Invoices
nl_NL: Facturen afdrukken

en: Download Invoices
nl_NL: Facturen downloaden

en: Print Invoice
nl_NL: Factuur afdrukken

en: Download Invoice
nl_NL: Factuur downloaden

en: <strong>Invoice Number: </strong>
nl_NL: <strong>Factuurnummer:</strong>

en: Select the additional information you want to display on the Invoice.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u op de factuur wilt weergeven.

en: Select the additional information you want to display in the Invoice Product Table.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u wilt weergeven in de producttabel van de factuur.

en: Enter the footer text to be printed on the invoice
nl_NL: Voer de voettekst in die op de factuur moet worden afgedrukt

en: Attach PDF in email
nl_NL: Voeg PDF toe in e-mail

en: PDF version of currently active invoice template will be attached with the order email
nl_NL: De PDF-versie van de huidige actieve factuursjabloon wordt bij de bestelemail gevoegd

en: Order Status to Generate Invoice
nl_NL: Bestelstatus om factuur te genereren

en: Order statuses for which an invoice should be generated.
nl_NL: Bestel statussen waarvoor een factuur moet worden gegenereerd.

en: Show Print Invoice option to customers
nl_NL: Toon printfactuuroptie aan klanten

en: Add print invoice button to the order email
nl_NL: Voeg printfactuurknop toe aan de bestelmail

en: Enable Variation Data
nl_NL: Schakel variatiegegevens in

en: Enable to add variation information
nl_NL: Inschakelen om variatie-informatie toe te voegen

en: Send invoice email
nl_NL: Verzend factuur e-mail

en: Order statuses for which an invoice should be mailed.
nl_NL: Bestel statussen waarvoor een factuur moet worden gemaild.

en: Upload Signature
nl_NL: Upload handtekening

en: Leave blank to not use a custom logo for invoice.
nl_NL: Laat dit leeg om geen aangepast logo voor de factuur te gebruiken.

en: Packing list
nl_NL: Paklijst

en: Packing List
nl_NL: Paklijst

en: Print Packing list
nl_NL: Print paklijst

en: Print Packing List
nl_NL: Print de paklijst

en: Unable to print Packing list. Please check the items in the order.
nl_NL: Niet in staat om paklijst af te drukken. Controleer de items in de bestelling.

en: Group by category
nl_NL: Groepeer op categorie

en: Additional Fields
nl_NL: Aanvullende velden

en: Select the additional information you want to display on the Packing Slip.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u op de pakbon wilt weergeven.

en: Select the additional information you want to display on the Packing Slip Product Table.
nl_NL: Selecteer de aanvullende informatie die u wilt weergeven op de producttabel met verpakkingsstrook.

en: Show print packing slip option in email
nl_NL: Toon de optie voor het afdrukken van pakbonnen in e-mail

en: Order statuses for which print packing slip option should appear in email.
nl_NL: Bestelstatussen waarvoor de optie voor het afdrukken van pakbonnen in e-mail moet worden weergegeven.

en: Enter the footer text to be printed in the packing slip
nl_NL: Voer de voettekst in die moet worden afgedrukt op de pakbon

en: Order number label
nl_NL: Bestelnummer label

en: Weight label
nl_NL: Gewicht etiket

en: Ship date label
nl_NL: Verzend datumlabel

en: Title font size
nl_NL: Titel lettergrootte

en: Address font size
nl_NL: Adres lettergrootte

en: To Address
nl_NL: Adresseren

en: Shipping Details
nl_NL: Verzendgegevens

en: Shipping Label
nl_NL: verzendlabel

en: Print Shipping Label
nl_NL: Verzendlabel afdrukken

en: Please add shipping from address in the plugin's general settings.
nl_NL: Voeg verzendadres toe in de algemene instellingen van de plug-in.

en: Enable multiple labels in one page
nl_NL: Schakel meerdere labels in op één pagina

en: No of labels in one row
nl_NL: Aantal labels in één rij

en: Shipping Label Size
nl_NL: Verzendlabel grootte

en: Custom Shipping Label Size
nl_NL: Aangepaste verzendetiketten

en: Enter the custom width and height values(in that order), in inches.
nl_NL: Voer de aangepaste breedte- en hoogtewaarden in (in die volgorde), in inches.

en: Enter the additional fields to be displayed in the shipping label.
nl_NL: Voer de extra velden in die moeten worden weergegeven op het verzendetiket.

en: Order statuses for which print shipping label option should appear in email.
nl_NL: Bestelstatussen waarvoor de verzendlabeloptie moet worden weergegeven in e-mail.

note: Description of the plugin/theme
en: This is a short description of what the plugin does. It's displayed in the WordPress admin area.
nl_NL: Dit is een korte beschrijving van wat de plug-in doet. Het wordt weergegeven in het WordPress-beheergebied.
